Reference

Tomáš L.

Klient koučinku

Setkání s Helenou byla vždy velice fajn. Helena mi díky svým širokým znalostem pomohla rozuzlit nejen zapeklité pracovní situace, ale také mi pomohla nastavit zrcadlo v mém osobním životě. Ocenil jsem Heleny přístup, který byl podporující, entuziastický a nehodnotící. Vřele doporučuji vyzkoušet.

Zuzana Š.

Klientka koučinku

Helena hýří energií a dobrou náladou. Cítila jsem se v její přítomnosti bezpečně a důvěrně. Helena mi taktně nabídla nahlížet na věci z různých uhlů pohledu. Tuto zkušenost si s sebou nesu dále.

Dušan

Klient – jednorázový koučink

Rád bych doporučil spolupráci s paní Mgr. Mackovou. Oceňuji její profesionalitu, znalost témat, profesní zkušenost a dovednost efektivního propojení teorie s praxí. Díky ní jsem získal nové podněty a také cennou zpětnou vazbu k problémům z mé praxe.

Dušan

Účastník školení Sebevědomí

Rád bych Vám touto cestou poděkoval za včerejší kurz zaměřený na oblast sebevědomí. Líbily se mi konkrétní tipy a také doporučení jak ustát náročnější období (což je pro mě aktuální a také to byl důvod Vás oslovit). Pomohlo mi také cvičení na cíle, sny a vůbec celkové uchopení tématu. Budu se těšit na další setkání s Vámi na plánovaném kurzu Charity „Work life balance“, kde jak věřím doladím zbývající část věcí, s kterými se potýkám.
Ještě jednou děkuji.

Jakub M.

Heleno děkuji ti za povzdbudivý email a hlavně za ten čas při práci na mém profesním a osobní rozvoji.
Bylo toho hodně moc podnětného. Snažím se to aplikovat a vracet se k poznámkám.
Musím přiznat, že je to stále težký, dodržovat plán projektu a věřit si, ale bylo by to asi o dost težší, když bych za sebou něměl společné hodiny koučinku.
Ať se ti každopádně daří a díky za vše.

Ing. Hana Staňková, MBA

Ateliér Velehradský, s.r.o.

Dlouhodobě jsme přemýšleli o proaktivním nastavení našich týmů. Potřebovali jsme prolomit myšlení z pocitu „proč to nejde“ na skutečné „uděláme to“. Helena náš tým vedoucích trpělivě provázela více než rok. Dokázala nestranně naslouchat a individuálně analyzovat a nacházet řešení na konkrétní situace. Dnes se dá s nadsázkou říct, že náš tým je „vyléčen“.

Daniela H., personální ředitelka

Školení: Leadership (jak zvládnout roli vedoucího)

Paní Macková je velmi příjemná dáma, která umí zaujmout svými historkami. Školení nebylo vůbec nudné, žádné stránkové poučky, ale praxe, praxe a zase praxe. Každý se zúčastnil interaktivního procesu, nebyl problém se na cokoliv zeptat.

Martin U.

Klient koučinku

Koučink s Helenou mohu také doporučit. Svým profesionálním, ale zároveň i lidským přístupem mi Helena pomohla odhalit moje slabší stránky, pomohla mi potlačit moje strachy z neúspěchu a posunula mě v budování mé kariéry o krůček dál. Pochopil jsem, že to co člověka v jeho životě nejvíc brzdí je pouze on sám a jeho myšlení.

Petra Z.

Školení: Leadership (jak zvládnout roli vedoucího)

Udělala jsem si pořádek ve svých myšlenkách, jak si stanovit své cíle, SWOT analýza, kde si stojím já a kde tým.

Jana P.

Školení: Leadership (jak zvládnout roli vedoucího)

Vemi užitečné pro mě byla pomoc při řešení konfliktů na pracovišti.

Lenka S.

Školení: Leadership (jak zvládnout roli vedoucího)

Hodně praktické a využitené, pochopitelný výklad. Konkrétní informace.

Tomáš S.

Klient koučinku

Na Helenu Mackovou jsem se obrátil ve chvíli, kdy jsem si připustil, že zásadní změna (nejen) v partnerském životě je asi nevyhnutelná, ale současně se jí obával. Aniž bych věděl, do čeho jdu, na první sezení jsem se vyloženě těšil. To, co jsme spolu probrali, souvislosti, které mi Helena ukázala a její optimistický, nelitující a přímočarý přístup, mě neskutečně nakoplo. Z mé původní vize vícero sezení zůstalo nakonec jen u dvou, protože i to, co jsme zvládli za čtyři hodiny, mě posunulo na novou kolej, která už nemá podobu zacykleného kruhu 🙂 Tímto Heleně děkuji!

Eva V.

Klientka koučinku – jednorázová konzultace

Naše setkání pro mě bylo velmi příjemné a pomohla jste mi uvědomit si některé věci. Navíc úplně přirozeně a bez nátlaku. Pojmenovala jsem nahlas některé věci, které ze mě okolí nedokázalo dostat. S Vámi mi to přišlo úplně přirozené. Děkuji.

Martin B.

Klient koučinku

Za Helenou jsem nepřišel s problémem, ale s potřebou mentální přípravy na rychlé rozšiřování firmy, kterou sice vlastním, ale řídit ji se teprve učím. Už první nezávazné kafe bylo skvělé a zaselo mi do hlavy spoustu užitečných věcí. Ale nedá se to srovnat s následujícími měsíci. Desítka sezení mi doslova změnila život. Postupně jsem zlikvidoval většinu hloupých strachů, zcela si přeskládal pracovní život tak, abych se v něm cítil dobře, nastavil firmu pro hladké rozšíření, a začal pojmenovávat a měnit brzdy v osobním životě. Ty budou nejtěžší, ale dám to! I tak rok od zahájení koučování podle všeho završím v dvojnásobné firmě, přestěhovaný v luxusním bytě, spokojenější a s extra volným časem. Díky svým dobrým zkušenostem jsem Helenu doporučil třem blízkým lidem, a minimálně u dvou z nich už teď, po pár sezeních, vidím znatelný posun k lepšimu. Jde to, když se nebojíte sebe sama.

Veronika P.

Klientka koučinku - jednorázová konzultace

Setkání s Helenou bylo moc příjemné a přínosné. Nevěřila bych, že během dvou hodin mě dokáže někdo tak posunout. Přišla jsem na to, co je špatně a jak by to špatné šlo zlepšit. Mimo to jsem namotivovaná jít si za svými sny s pocitem, že to dokážu a kdybych to náhodou nedokázala, tak to zkrátka příjmu a jdu dále:)

Jan Prášil

Plant Manager, IG Watteeuw ČR s.r.o.

Využili jsme Heleniných služeb ve chvíli, kdy nám ze zdravotních důvodů vypadla personální manažerka. Pomohla nám včas nastartovat důležitá výběrová řízení, udržela nám personální oddělení v chodu a ještě nám poradila co zlepšit. Díky jejímu pozitivnímu přístupu a zkušenostem jsme celé období zvládli na výbornou a po návratu z nemocenské si mohla naše kolegyně zase převzít hladce běžící oddělení.

Jaroslav Mrnka

CFO a majitel Project Controls

U HM jsme si zadali personální audit. S přístupem paní Mackové k svěřenému projektu a celkovým výstupem z tohoto auditu jsem byl velmi spokojen. Zejména s rozsahem a zacílením na realitu opřenou o data a fakta. Výsledky, které jsme obdržely nám velmi pomohly při rozhodování o změnách pracovních týmů a otevřely nová témata k řešení. Pozitivně byl tento krok vítán zejména managemntem společnosti a také samotnými pracovnímimi týmy. Se spolupráci s HM jsem spokojen a navázali jsme nadstavbovým projektem a i nadále počítáme s využitím jejich služeb.

Simona, sociální pracovnice

školení Seběvědomí

Moc hezký kurz. Je vidět, že lektorka tématu dobře rozumí. Dobrá forma předání informací.

Jaroslav, vedoucí

školení Leadership

Na semináři jsem se dobře bavil. Bylo to zábavné, nejvíce se mi líbilo sdílení informací z praxe.

Petr, IT specialista

školení Leadership

Moc se mi kurz líbil, oceňuji zejména informace z praxe a otevřenou debatu.

Jarmila, sociální pracovnice

školení Seběvědomí

Děkuji za kurz. Moc hezký. Srozumitelný projev, zábavné příklady ze života, praktické ukázky a cvičení.

Jana, sociální pracovnice

školení Seběvědomí

Naprosto úžasné školení. Je vidět, že lektorka díky praxi ví, o čem mluví.

Martin, majitel firmy

školení Leadership

Skvělý, lidský projev. Praktické informace. Děkuji za to, že jsem se mohl pořádně zamyslet sám nad sebou, svou rolí ve firmě a celkovým směřováním firmy. Pro mě velmi užitečné školení. Jsem maximálně spokojen.

Adéla, doktorand na VŠ

školení z oblasti Talent managementu

Oceňuji praktické zkušenosti lektorky. Je vidět, že je specialistkou ve svém oboru. S kurzem jsem byla velmi spokojená.

Jiří, vedoucí

školení Zpětná vazba, hodnocení a motivace

Zaujalo mě nejvíce jak využít hodnocení v zaměstnání a jak poskytovat zpětnou vazbu nejen v práci, ale i v životě. Celkově hodnotím školení velmi kladně.

Kateřina, personální specialistka

školení Zpětná vazba, hodnocení a motivace

Líbila se mi interakce, rozebírání konkrétních situací. Přínosem pro mě bylo dozvědět se, jakou formou dát negativní zpětnou vazbu. Jak se vyrovnávat se svými obavami. Velmi příjemný seminář a povzbuzující v práci na snížení nejistoty.

Ondřej, vedoucí

školení Zpětná vazba, hodnocení a motivace

Téma hodnoticí pohovory začnu teprve dělat. Přínosem pro mě bylo, že jsem se na školení dozvěděl jak vést pohovor, na co se ptát, co je jeho účelem… Velmi cenné školení, lektorka sympatická, skvělý projev.

Jitka L.

Klientka koučinku

Koučink byl pro mě moc přínosný. Jednak jsem svůj problém viděla i z jiného úhlu pohledu a navíc mě to motivovalo opravdu pracovat na sobě a jít si za svým cílem. Taky jsem si ujasnila, že to, co cítím, je správné. Dřív jsem vždycky jen přečetla nějakou knížku týkající se osobního rozvoje, ale nebyla jsem schopna to uvést do praxe, opravdu na sobě pracovat. Teď si sama aktivně vyhledávám své nastavené programy. Zjistila jsem, že potřebuji začít od těch jednodušších a lépe představitelných. Pokud se někde zaseknu, ráda opět vyhledám Vaši pomoc.

Martin L.

Klient koučinku

Pořád se učím nové věci a hlavně vidím fyzicky cestu ke svým snům. Je smutné, kolik příležitostí člověk nevyužije jen kvůli pochybnostem nebo vlivem svého okolí. Paní Macková mi vždy pomohla sobě samému najít cestu dál a hlavně mě podpořit v mé cestě. Určitě to znáte sami, jsou lidé, kteří vás odrazují od vašich záměrů, buď přijmete jejich verzi, nebo nepřijmete. Pak jsou lidé, kteří vás podpoří a pomáhají vám v cestě za svými sny, a jedním z nich je paní Macková.

Eva Š.

Klientka koučinku

Sezení s Helenou bylo moc příjemné a přesto, že jsem měla mluvit o sobě a svých pocitech, což je pro mě vždy frustrující, cítila jsem se díky Vám dobře. Ještě jednou děkuji za vše.

Jarmila P.

Klientka koučinku

Koučink s Helenou byl velmi přínosný. Jako koučka je velmi dobrá, protože ví na co se ptát. Díky ní jsem zjistila po velmi krátké době, kde je můj největší problém, a také mi poradila jak ho řešit a jak s ním pracovat.

František P.

Klient koučinku

S Helenou jsem absolvoval asi 10 sezení a musím říct, že mě to posunulo. Jsem za to vděčný, protože se znám a se svou povahou bych to sám nedokázal. Zjednodušeně musím říct, že z každého sezení jsem odjížděl s pocitem, že jsem poznal minimálně jednoho nového kostlivce ve své skříni. A řeknu vám, to je úleva. Ale nic není tak jednoduché. Nejtěžší je stejně se SÁM s kostlivcem vypořádat a s ním se taky rozloučit. Jde to, ale chce to na tom pracovat.
Koučink mi pomohl, cítím se svobodný, resp. jdoucí za svobodou po správné cestě. Jsem vyrovnaný, naučil jsem se být sám sebou, učím se říkat SVÉ názory jasně a pravdivě, ale snad i tak, abych ostatním neublížil.
Heleno, děkuji. Jsi můj anděl a ty to víš!
PS: Nebojte se to zkusit, Helena je fakt dobrá!

Irena Z.

Klientka koučinku

Na Heleně se mi líbí její přátelský a nenucený přístup, zároveň však profesionalita a zkušenost jak v osobnim, tak i kariérnim životě. Je otevřená a nezaujatá, díky tomu nemám zábrany se úplně na našich sezeních otevřít. Za uplynulých několik měsíců si troufám zhodnotit naší společnou práci jako velký posun dopředu co se mé sebejistoty týká, a to ve všech oblastech. Lépe se mi ve vztazích vyjadřují moje postoje a udělala jsem si také důkladnou revizi vlastních zakořeněných názorů z minula, které mě brzdily třeba v tom, abych udělala změny v současném životě.

Petra J.

Klientka koučinku

Heleno, Jsem ráda, že jsme se poznaly. Sezení mi určitě mi pomohlo, zklidnila jsem se.

Jana F.

Klientka koučinku

Koučink měl pro mě osvobozující účinek. Helena mě nakopla. Člověk by sám sebe měl vždy přesvědčovat o tom dobrém, o všem, co podpoří jeho osobnost a schopnosti, nikoliv o tom špatném, co jeho osobnost pošlapavá. Za vše Vám moc děkuji.

Radka K.

Klientka koučinku

Děkuji Heleně za její přínosný koučink. Uvědomila jsem si podstatu, že je potřeba změnit problémy v hlavě a změnit myšlení. Díky koučinku s Helenou mi to jde už mnohem lépe. Děkuji!

Blanka S.

Klientka koučinku

Milá Heleno, koučink s vámi byl pro mě v mé situaci jako pohlazení po duši. Jsem moc ráda, že jsem Vás mohla poznat a tímto Vám chci moc poděkovat. Plně Vás doporučuji.

Lucie Š.

Klientka koučinku

Heleno, moc ráda jsem Vás poznala a moc děkuji za sezení. Dalo mi to několik zajímavých podnětů a taky mě to celkově nakoplo:) Nejvíce mi asi pomohla Vaše podpora v tom, že na dobrou práci mám už teď a tady, což mi trochu dodalo sebevědomí, které mi bohužel chybí.

Pavel P.

Klient koučinku

S paní Helenou jsme nejenom rozklíčovali mé bloky z minulosti, ale pomohla mi i nasměrovat můj život správným směrem. Její přátelský, intuitivní a profesionální přístup mi byl velmi blízký a jsem rád, že jsem potkal právě ji.

Zuzana K.

Klientka koučinku

Jsem moc ráda že jsem Helenu poznala a díky ní můžu měnit svůj život. Je to úžasná žena a skvělá v tom co pro lidi dělá… až budeme všichni potkávat v životě jenom takové lidi jako je Helenka, budeme šťastní a pak nastane ráj na zemi. Děkuji Heli za vše a těším se na naše další setkání.

Aleš K.

Klient koučinku

“Na první koučink jsem přišel celkem nervózní z toho co mě čeká. V minulosti jsem si prošel několika psychologyckými pohovory a vůbec jsem neměl pocit, že by mi chtěli pomoci. Paní Macková na mě od začátku působila velice sympatickým, lidským a přívětivým dojmem. Vyzařovala z ní pozitivní energie, kterou mě po chvíli ,,nakazila” a já odcházel s úsměvem na rtech a pocitem porozumnění a ochoty pomoct mi s mými úzkostmi. Těším se na další společné hodiny a hlavně na to, že se budu koneně cítit lépe :-)”

Leona M.

Klientka koučinku

“Nyní se nacházím v období života, kdy mám velkou potřebu zastavit se, zhodnotit svůj dosavadní život a popřemýšlet kam dál. Náhoda mě zavedla k Heleně. Jsem tomu velice ráda, protože je velmi příjemná a otevřená. Díky ní jsem si spoustu věcí uvědomila. Velmi hravou a přátelskou metodou mně dokázala položit ty správné otázky, které vedou k nasměrování na správnou cestu. Děkuji moc!”

Simona Haládiková

Talent Manager, ABB, s.r.o.

Spolupráce s Helenou Vám pomůže, pokud plánujete změnu a nejste stále odhodláni ji provést. Helena Vás nakazí svou energií, pragmatickým přístupem a vírou ve změnu.

Iveta P.

Klientka koučinku

Děkuji moc Heleně za přínosný koučink ohledně talentových vloh. Dvě hodiny sezení mi daly hodně. Spousta věcí si “sedlo”, tedy věděla jsem o nich, ale tak nějak mi to docvaklo, až když jsme se spolu o tom bavily. Měla jsem i sezení s jinými kouči a až teprve s Helenou to bylo to “pravé oříškové” :-).
A v neposlední řadě děkuji i za podporu. Jste skvělá!

Marek Scholler

Klient koučinku

Spolupráce s paní Helenou je výborná, je vždy vstřícná a není problém se na čemkoliv domluvit. Měl jsem tu čest ji poznat jako osobního kouče a můžu vřele doporučit. Její zkušenosti v oboru jsou prostě znát. Heleno díky za spolupráci!

Martina Z.

Klientka koučinku

Sezení s Helenou pro pro mě znamenalo velký přínos do života a nový start. Děkuji.

Pavel T.

Klient koučinku

Vybral jsem si na webu kouče, který mě zaujal nejen vzhledem, ale i tím, jaké má dosavadní zkušenosti s tím, čím jsem si i já prošel či procházím. Vyhoření, frustrace a nastartování se. Samotný koučink přes SKYPE pak proběhl dle mých očekávání. Po vzájemném představení se jsme se dostali nejen k tématům, která mne trápí, ale dostal jsem rovnou několik rad, kde mohu docílit dílčích úspěchů a posunu ihned, ne za rok či dva. Ohodnocení na emoční stupnici, které jsem pak jako výstup dostal, mi pomohlo znovu se ptát sám sebe, zda-li je spokojenost v té či oné oblasti opravdu tak vysoká, proč a na čem do budoucna pracovat, aby se „číslo“ drželo stále nad hranicí 8 a posouvalo k „desítce“. Všem, kdo se sebou chtějí dále pracovat a posouvat své limity, osobní koučink určitě doporučuji.

Eva Č.

Klientka koučinku

“S Helenou jsem absolvovala Talentový test. Ďakujem pekne za obsažnú správu a energiu, ktorú ste do nej vložili. Určite si ju ešte veľakrát prejdem… Veľmi šarmantne a nenápadne ste ma dostali do polohy, kde som si dovolila priznať to, čo bolo uzavreté v nejakých zvláštnych komôrkach (asi) podvedomia. Hoci ešte stále neverím, čo som “vypotila”. Určite ste mi pomohli pootočiť uhol pohľadu na vnímanie seba samej a potvrdili na čom mám pracovať. A nejak tak tuším :o), že tá práca na sebe na privedie k povolaniu snov. Dám si ešte na rozhodnutie načas, nejdem nič hrotiť. Talentový test spôsobom ako ho robíte je skvelý nástroj na uvedomenie si vlastných kvalít či už daných alebo rozvinutých a obohacujete to ešte vlastnou esenciou – prirodzenosťou, nenútenosťou a skúsenosťou. Ďakujem a budem Vás určite odporúčať.”

Silvie Nečasová

HR Data Analyst, PPG Industries

Helena mě dostala hned prvním “stand-up” meetingem, kdy nás zahrnula spoustou pozitivních myšlenek a celkově forma předání informací a motivace týmu byla naprosto výjimečná.

Hana Helekalová

HR Team Leader, PPG Industries

Děkuji Heleně za všechny zkušenosti a myšlenky, ktré jsi mi (i celému týmu) předala. Vnesla jsi nám nový pohled na naši práci a “čerstvý vítr”.

Jana Thomsen

HR Operation Manager, ABB, s.r.o.

S Helenou pracuji moc ráda. Byla mojí manažerkou na dvou různých pozicích a vždy bylo na jejím přístupu vidět, že jí záleží jak na výsledku, tak na lidech. Vždy se zajímá o věci do hloubky, problémy řeší, nepříjemnosti neobchází, pokud je třeba něco změnit, tak to změní. Je srozumitelná a férová. Vážím si u ní toho, že to, co říká a dělá je v souladu s tím, co si myslí. A navíc to nejsou jen prázdné fráze, se kterými se člověk v korporátech tak často potkává.

Karolína Kudělková

HR Operation Manager, ABB, s.r.o.

S Helenou jsem pracovala několik let. Cením si zejména její analytické schopnosti. Pátrá po příčině problému a neřeší jen následky. Nazývá věci pravými jmény a hledá efektivní způsoby řešení.

Jana Vašíčková

Country HR Manager, ABB s.r.o.

„I have worked with Helena for many and our latest interaction was during her last job in ABB as HR Center Manager. Helena is very determined and goal oriented professional who seeks for improvements. She is very sociable and is able to make easily contact with colleagues. She is able to navigate team through change and support them in an adequate way. She has very good knowledge of labor law and HR processes connected with business.“

Jaclyn Thorold

HR Technology, HRSS & BPI, PPG Industries

I have appreciated Helena during her interim assignment with PPG. She quickly understood the needs of the team and the role so that both she and they could be successful. I was very satisfied that she brought good ideas from her previous assignment to our organisation and worked with us to make improvements. My thanks to her for her flexibility and extension to the contract duration when it was needed.