O mně

Ráda posouvám hranice, strhávám bariéry a měním věci k lepšímu. Těší mě přispívat lidem ke smyslupnému a naplněnému životu, zlepšení jejich práce a osobnímu rozvoji.

Dobrodružná cesta ke koučinku a terapiím mě vedla 20 let po rozmanité krajině personální práce. Nejrůznější pozice v HR doplnily vrcholové manažerské posty v mezinárodních společnostech. Profesní kariéru jsem vystavěla od základního kamene až ke střednímu a top managementu posledních osmi let. Znamenalo to dodat klientovi personální služby, ale také vést tým o 45 hlavách lidí velmi rozdílných - občas i dost protichůdných - povah.

Na manažerské cestě jsem zažila jak vzrušující vzestupy, tak frustrující klopýtání - rozumím proto svým současným klientům a pracovním i osobním výzvám, které řeší. A umím upéct nutričně vyvážený recept na jejich konkrétní problém.

Jako máma zase vím, jak setsakramentsky těžké je skloubit kariéru, mateřství, domácnost - a neztratit prostor být stále i partnerka a taky člověk sám za sebe se svými zájmy a potřebami. Nejen s tímto velkým soustem proto s velkým zápalem pomáhám ženské části své klientely.

Kromě byznysu mě vždy “až na prvním místě” zajímaly každodenní mezilidské vztahy. Bylo pro mě důležité, aby člověk nejen plnil dobře své úkoly, ale aby se cítil spokojen sám se sebou. Přirozeným vývojem jsem došla k uvědomění, že se chci o své zkušenosti a dovednosti dělit, že umím druhým efektivně pomoci. S čím? Aby se posunuli dál a byli ve všech oblastech spokojenější, úspěšnější. Protože 3 v 1 je lepší než 1. Zároveň jsem orientovaná na měřitelné, prokazatelné výsledky, takže je za sebou potřebuji vidět! Vyhledávám výzvy, ženou mě vpřed. Potřebuji být v pohybu, ve společnosti lidí a sem tam pocítit adrenalin. To mi dodává energii, naopak přílišný klid mě uspává. Naštěstí ho není tolik, mám dvě bezvadné děti a bezvadného muže. S vášní čtu, všemožným způsobem se hýbu a miluji atmosféru brněnských kaváren. Jsem srdcerváč a jak praví klasik: „Vše, co dělám, dělám ráda!“.

Ahoj, jsem Helena

Pracuji jako firemní (personální) konzultant, osobní kouč a terapeut. Sama sebe vlastně nedokážu definovat do jednoho podstatného jména - kdo profesně jsem. 🙂

Došla jsem k tomuto:

Aby se náš život odehrával v plné parádě (osobní i profesní – prostě život), je třeba mít MIND & BODY & SOUL v rovnováze. Pokud jedna ze složek mysl–tělo–duše nefunguje plně, cesta je komplikovaná, cíl nejasný a vrací nás to, kam nechceme.

Jak jsem na to přišla? 

Přes 15 let jsem pracovala v korporátu jako personální manažer, posledních 6 let na vrcholových pozicích. Naposledy v roce 2015. O zkušenosti z oblasti mysli (logiky) nebylo nouze. Postupně jsem zjistila, že je to málo. Když se řídíme pouze myslí (rozumem) a nedaří se nám, jak chceme, znamená to, že jenom logika nestačí. A je třeba sáhnout i po jiných zdrojích, jako je např. „duše“.

Kromě odžitých zkušeností z personálního řízení firmy opírám svou práci s klienty o terapeutické a koučovací školy. Mám výcvik a dlouhou praxi “emočních rovnic” Aleše Kaliny, absolvovala jsem master kurzy “kvantové terapie” s Pavlem Vondráškem, 2letý konstelační výcvik Bhagata (www.shangrila.cz) nebo školu energetické medicíny od Alberta Villolda (thefourwinds.com). Mým duchovním učitelem je indický jogín Sadhguru.

Tohle všechno mi dává velký smysl a dohromady se propojuje. Někdy se pohybujeme více ve hmotě – ryze racionální postoj (strategie atd.) a jindy je třeba jít na to více spirituálně. Pak se dějí skutečné změny – na povrchu i pod ním.

Své zkušenosti ráda předávám dál – kromě vedení vlastních kurzů jsem lektorkou Diecézní charity Brno s akreditací MPSV.

Co mě baví?

Život sám. Práce, jakou dělám a rozvoj v ní, jóga, koketuji se surfováním (do 50 to dám 🙂 ), výlety po horách s kamarádkami a následným posezením v nějaké kavárně. A můj manžel říká, že je důležité napsat, že mám za sebou 300 seskoků s padákem. 🙂

 

Svůj smysl vidím v podpoře druhých, v jejich úsilí změnit život a zlepšit jej.

 

Potkejme se, rozvineme váš potenciál