Jiný pohled na práci sám se sebou, na svou transformaci. Vydej se šamanskou cestou

Pokud chceme, aby náš život byl jako nebe bez mráčku, je nezbytné podívat se na určité aspekty bytí. Možná vás zaujme jiný pohled na práci sám se sebou a nový způsob transformace.

Když nám něco nefunguje klasickým, logickým, racionálním způsobem, který máme za život už rutinně naučený, je čas sáhnout po jiných zdrojích. A tím je kontakt se svou duší! Zní vám to divně? Přesto je to tak.

Co to takhle zkusit šamanskou cestou?

Nahlédni do tajemství andských šamanů. Jak se osvobodit od svých předsudků, zranění a posunout se dál tam, kde je tvůj smysl života?

Chceš se dozvědět víc? Vstup se mnou do medicínského kruhu, udělej 4 kroky a posuň svůj život dál. 

Tento nový způsob práce vychází z učení andských šamanů a já se jej naučila od svého učitele Alberta Villonda (www.thefourwinds.com).

Oč tedy jde a jak na to?

Vstup se mnou do medicínského kruhu (Medicine Wheel). 

Medicínský kruh je posvátné kolo:

 • představuje kruh života
 • cykly přírody
 • kruhový vzorec našeho kosmu
 • skládá se ze 4 směrů a představuje 4 kroky, které dělá šaman, aby se stal člověkem síly a moudrosti

Postupuj takto:

 • Vytvoř si prostor, aby tě nikdo nerušil.
 • Pomyslně si namaluj v mysli velké kolo a rozděl ho na 4 stejné části (nebo si ho doopravdy namaluj třeba do písku nebo na velký papír).
 • Urči, kde je jih, západ, sever, východ. Postupuj přesně od těchto směrů. Pokud to jde, urči směry (světové strany) správně podle kompasu (není to podmínkou, ale hodí se to).
 • Vstup do kruhu…

1. Krok: Vstup z jihu

Silovým zvířetem je zde had. Hadí síla. Had, který nás učí odkládat to, co už nám neslouží. Pěkně naráz jako had sundává svou starou nepotřebnou kůži.

 • Zamysli se: jaké události a okolnosti ti už neslouží? Nelpíš zbytečně na něčem z minulosti, co tě stahuje dolů? Nedrží tě to v minulosti, a tím pádem brání vidět příležitosti, jaké se ti mohou nyní v přítomnosti ukázat?
 • Odlož to! Teď hned. Co už nepotřebuješ. Minulé události, okolnosti, které tě přesto negativně ovlivňují v přítomnosti.

2. Krok: Pokračuj na západ

Silovým zvířetem pro západ je Otorongo. Jaguár je král džungle. Našlapuje neslyšně, nemá nepřátele. Učí nás pohybovat se v temnotách, zbavovat se všeho toxického, jít za hranici smrti (a zpět).

 1. Zamysli se: jaké vztahy v tvém životě jsou toxické a vysávají tvou energii? Kdo tě táhne dolů? Co má v tobě „zemřít“/odejít, abys opět mohl vyjít na světlo?
 2. Propusť to. Nech to „umřít.“ Teď hned.

3. Krok: Přejdi na sever

Kolibřík je silové zvíře tohoto směru. Malinkatý ptáček, který podniká epickou cestu, letí z Jižní Ameriky do Kanady. Učí nás následovat svou duši, poslouchat hlas srdce, i když jeho hlásek je taaak slaboučký, téměř neslyšný. Díky němu získáváme sílu následovat hlas svého srdce, podnikat epickou cestu v souladu se svou duší, pít z nektaru života.

 • Zeptej se sám sebe: pro co hoří mé srdce? Znám svou vášeň a projevuji ji?
 • Zamysli se, zkus si udělat plán: jak to začnu žít, demonstrovat ve svém životě? 

4. Krok: Naposledy přejdi na východ

Symbolem pro sever je kondor. Jako silové zvíře nás učí, jak letět po jeho boku k výšinám, k velkému Duchu. 

 • Obrať se na východ a vizualizuj si: Jak chceš žít další kapitolu svého života? 

Pořádně se rozšoupni!

Šamani nás učí a já souhlasím: Když tě Duch (Spirit) volá, musíš odpovědět, reagovat. 

Když ty voláš, Duch odpovídá.

Když nebudeš volat, nepřijde žádná odezva. Když nebudeš na volání osudu odpovídat, neprožiješ život tak, jak jsi chtěl.

Je v moci každého být svobodný a letět jako orel k výšinám. I v tvé. 

Dopřejte si zdravý luxus být sami sebou – jedině tak objevíte cestu ke svému životu a cíli. Dokážete víc, než si myslíte. Stačí spojit rozum a duši dohromady. Chcete aktuální situaci využít pro osobní růst? Ráda vás provedu.

Líbil se vám článek? Podělte se s přáteli:
helena

Mgr. Helena Macková

Osobní kouč pro talent, kariéru a osobní štěstí
Personální konzultant pro firemní změny

Blog — koučink a osobní rozvoj

Každý si píšeme svůj příběh života. Veselý, šťastný, ponurý, hrdinský, temný, tragický, bojovný. Jaký příběh si píšeš ty? Líbí se ti, nebo ho chceš prožívat trochu jinak? Můžeš ho přepsat, poradím jak.

Něčeho se nám nedostávalo, něco nám chybělo. Absencí lásky, bezpečí, porozumění, ochrany a spol. vzniká „díra“, kterou lepíme, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Kde začíná náš úspěch? Začíná u naší matky a porodu. Zní to praštěně? A přesto, porod a následný vztah k matce ovlivňují naše pozdější úspěchy v práci a životě vůbec.

Věděli jste, že má na nás a náš život vliv až 7 generací nazpět? Uznání předků má zásadní vliv na to, jak v životě (ne)prosperujeme.

Kam dál? Vyberte co je vám nejbližší

Koučink, osobní rozvoj

Váš potenciál - naplňujete ho? Co kdyby pozitivní změny ve vašem životě probíhaly rychleji, efektivněji? Pořádný nádech a... pojďte se mnou odstranit bloky a nastartovat potřebné změny. Bude to intenzivní, ale zábavné a “téměř bezbolestné”!

VÍCE INFORMACÍ

Personalistika

Potřebujete (pře)nastavit firemní kulturu nebo organizační strukturu se vším všudy? Důkladný personální audit, postavit do latě personální procesy, vyladit komunikaci napříč celou firmou, zefektivnit pohovory, vyjasnit kompetence a klíčové pozice?

VÍCE INFORMACÍ

Školení

Nestůjte sami sobě v cestě - zapracujte na sebevědomí, sebepřijetí, na vztazích s ostatními. Leadership, ženský leadership, firemní kultura, personalistika v praxi… zapracujeme na tématu dle vaší volby - pokud se nebojíte být opravdu sami sebou.

VÍCE INFORMACÍ