Přestat „lepit své díry“ je neuvěřitelná cesta vpřed

Něčeho se nám nedostávalo, něco nám chybělo. Absencí lásky, bezpečí, porozumění, ochrany a spol. vzniká „díra“, kterou lepíme, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Chceme ten prostor zírající z našeho nitra jak všepohlcující černá díra zacelit. A tak jej vyplňujeme velkým pracovním úsilím (to aby přišel úspěch). Koupíme si třeba opravdu drahé luxusní šaty (protože se pak cítíme hodnotněji). Nebo si pořídíme nadupanou motorku (cítíme se svobodněji). Jenomže…

Tyto díry už tam jsou a my je nevygumujeme, nezcelíme a nezachráníme to žádnou výplní, i kdyby to byla hyperluxusní rothschildovská jachta nebo hyperdestruktivní chování à la sex, drogy a rokenrol.

Ať chcete nebo ne, tyhle díry jsou a budou. Jak se s nimi vypořádat?

Jak se vypořádat s existujícím nedostatkem

  • Zkus si uvědomit, co ti v životě chybělo nebo chybí. Kdy ti to chybělo poprvé? Kde a jak to vzniklo? Jak se to projevuje? Jaký máš z toho pocit? Co to dělá s tvým tělem – jak se to projevuje fyzicky – pokud se to tak projevuje. Např. necítíš se v bezpečí, cítíš se nedostatečně (tvá sebe-hodnota je nízká – nikoho nezajímáš, jsi nula), máš nedostatek lásky (nejsi hoden lásky, musíš si ji nějak zasloužit), nikoho nezajímáš (musíš si svůj úspěch vydobýt a všem ukázat kdo jsi) atd.
  • Jak tyto díry lepíš? Čím je nahrazuješ? Zkus si nelhat a přiznej si to.

Tip, jak současný nedostatek transformovat:

  • Uvědomuj si, jak jen to jde, že máš „díry“a že je „lepíš“ a čím.
  • Nech díry, ať jsou, už se vytvořily, nezměníš to. Nejde to.
  • Když si tento okamžik a situaci uvědomíš, jen je prodýchej, uznej tuto existenci a uvědom si, že to je.
  • Když ji chceš zalepit – klidně to udělej, ale už s vědomím, že to děláš, že nahrazuješ. Budeš to činit vědomě, a to je obrovský rozdíl. Přestáváš se sebou hrát hry a jsi mnohem víc ve své přirozenosti, pravdě, lásce a úctě sám k sobě. O tohle jde, o nic menšího.
  • Nejde o to, aby díry zmizely (protože to jednoduše není možné), ale umět s nimi žít. Takhle se posouváme a dochází k transformaci.

Inspirovala jsem se svým úžasným učitelem Bhagatem. Také vás to zaujalo? Přečtěte si třeba jeho knihu Esence.

Vystavit se tomu, na co se bojíme podívat, nechat to být, uznat existenci daného jevu, je neuvěřitelná cesta vpřed. Transformace. Pomaličku se to začne měnit. 

Přeji vám bezpečnou plavbu po rozbouřeném moři a mnoho nových dobrodružství!

Dopřejte si zdravý luxus být sami sebou – jedině tak objevíte cestu ke svému životu a cíli. Dokážete víc, než si myslíte. Stačí spojit rozum a duši dohromady. Chcete aktuální situaci využít pro osobní růst? Ráda vás provedu.

Líbil se vám článek? Podělte se s přáteli:
helena

Mgr. Helena Macková

Osobní kouč pro talent, kariéru a osobní štěstí
Personální konzultant pro firemní změny

Blog — koučink a osobní rozvoj

Každý si píšeme svůj příběh života. Veselý, šťastný, ponurý, hrdinský, temný, tragický, bojovný. Jaký příběh si píšeš ty? Líbí se ti, nebo ho chceš prožívat trochu jinak? Můžeš ho přepsat, poradím jak.

Kde začíná náš úspěch? Začíná u naší matky a porodu. Zní to praštěně? A přesto, porod a následný vztah k matce ovlivňují naše pozdější úspěchy v práci a životě vůbec.

Věděli jste, že má na nás a náš život vliv až 7 generací nazpět? Uznání předků má zásadní vliv na to, jak v životě (ne)prosperujeme.

„Bylo tu není tu, havrani na plotu, bylo víno v sudě, teď už voda bude. Není, není tu.“  Tak.. tohle nechceme. Chceme to jinak. Chceme víno v sudu! Chceme úspěch. Jak ho dosáhnout?

Kam dál? Vyberte co je vám nejbližší

Koučink, osobní rozvoj

Váš potenciál - naplňujete ho? Co kdyby pozitivní změny ve vašem životě probíhaly rychleji, efektivněji? Pořádný nádech a... pojďte se mnou odstranit bloky a nastartovat potřebné změny. Bude to intenzivní, ale zábavné a “téměř bezbolestné”!

VÍCE INFORMACÍ

Personalistika

Potřebujete (pře)nastavit firemní kulturu nebo organizační strukturu se vším všudy? Důkladný personální audit, postavit do latě personální procesy, vyladit komunikaci napříč celou firmou, zefektivnit pohovory, vyjasnit kompetence a klíčové pozice?

VÍCE INFORMACÍ

Školení

Nestůjte sami sobě v cestě - zapracujte na sebevědomí, sebepřijetí, na vztazích s ostatními. Leadership, ženský leadership, firemní kultura, personalistika v praxi… zapracujeme na tématu dle vaší volby - pokud se nebojíte být opravdu sami sebou.

VÍCE INFORMACÍ