Garantované návody na úspěch nefungují? Jaké zásady ale fungují a proč

„Bylo tu není tu, havrani na plotu, bylo víno v sudě, teď už voda bude. Není, není tu.“  Tak.. tohle nechceme. Chceme to jinak. Chceme víno v sudu! Chceme úspěch. Jak ho dosáhnout?

Chceš mít také úspěch, nepochybuji. Však je to téma staré jako lidstvo samo: Jak dosáhnout úspěchu. Úspěchu ve smyslu být na své cestě, být v pohodě, v klidu a míru, žít tak, že mě to baví. Jedno jak, jedno co. Ale tohle je úspěch.

Hledáme to. Pátráme po všech možných způsobech, co nám pomůže. Hledáme jednotlivé kroky a postupy, čteme seberozvojové manuály a stejně to moc nefunguje. To aby se jeden sebeurozvojoval k smrti…

Řeknu ti, proč to nefunguje

Protože to není to tvůj postup. Je to osvědčený návod někoho jiného, kdo jej napsal. Tomu (možná) funguje, ale tobě ne. Nefunguje ti, protože ty máš jiný příběh, jiné podhoubí příběhu.

Proto ani já ti neprozradím magický zaručený postup na tvůj úspěch – ale poradím ti, jak na to můžeš jít. Opírám tento postup o konstelační práci (viz Bert Hellinger).

Budeme se teď trochu hrát, pracovat s vizualizací. Žádná tvorba tabulek a grafů, ale se sebou, se svým vnitřním nastavením. Možná ti i ty tabulky půjdou lépe, pokud zkusíš tyto nové zásady.

1. Změna směru pohledu

Změň směr pohledu. Nedívej se zpět, kde se stal ne-úspěch, kde byla chyba nebo příčina toho, že se ti teď nedaří. Zbytečně se blokuješ, upínáš pozornost špatným směrem tam, kde ti to neprospívá. Tím pádem se držíš v zajetí chyb a minulosti a připravuješ se o nové možnosti, které tímto nemají šanci se ukázat. Takže vyhlížej změny – nové příležitosti.

Udělej toto:

Jakoby pomyslně ukonči pohled na to staré, otoč se na druhou stranu a udělej krok vpřed – očekávej nové, vyhlížej to.

2. Právě teď. Buď v přítomnosti (co nejvíc!)

Často říkáme: „Zrovna se mi nedaří.“ „Právě teď jsem na konci svých sil.“ Co se děje právě teď, na to se naše mysl soustředí, podle toho koná a to demonstruje. To se nám pak děje. Náš neúspěch se už stal – patří do minulosti. Ale kam patří úspěch? Patří budoucnosti, když upíráme mysl do minulosti na neúspěch? Může přijít? 

Řekni si:

Neúspěch (co se nepovedlo nebo mě mrzí) patří jinam, do minulosti. Teď a tady řeším to, že hledám cestu. Teď a tady se zamýšlím jak. Právě teď hledám možnosti a příležitosti jak žít a konat pro co největší dobro sebe i ostatních.

3. Soustřeď se

Koncentruj své síly, soustřeď: 

sebe a vše okolo (co jde), aby šlo tvým směrem, kam potřebuješ. Nerozptyluj svou pozornost na 50 projektů, zapomeň na multitaskingovou modlu. Pak těch 50 projektů nedoděláš. Soustřeď se krok za krokem na jeden cíl.

Když soustředěně hledíme, hledíme dopředu a jenom vpřed, to nás činí svobodnými pro to, co leží před námi. Aniž by nás něco, co leží za námi, nutilo vracet se zpět.

Soustředění začíná v duchu. Pokud jsme se naladili na cíl, který slibuje něco cenného (= co má pro nás a druhé smysl), tak nás to přitahuje a automaticky jsme soustředěni na pohyb tím směrem. Pak se to děje. Otevírají se možnosti.

4. Spěchej pomalu. Pěkně p-o-m-a-l-i-č-k-u

Proč spěcháme? Myslíme si, že je čas omezený. Co se v tu chvíli děje? Vám i nám utíká čas. Vše, co roste zevnitř, má čas. Není nic, co by mělo větší úspěch než něco, co roste a růst smí. Ten úspěch se již rýsuje a jistě přijde ve správný okamžik (i když se nám to aktuálně nezdá!). Náš úspěch sleduje zákony času. Jak se pohybuje dopředu, dopředu se pohybuje i náš úspěch. Žádný čas se nedívá zpět. Nedívej se zpět ani ty. A dopřej si čas.

Soustřeď se. V soustředěném čase přestává spěch. Je to tvůrčí doba. V soustředění se čas na chvíli zastaví.

Četl jsi pozorně? Pak je ti jasné, že úspěch vlastně záleží na jediném, a to: činit POHYB VPŘED. 

5. Udělej pohyb vpřed

Pomyslně udělej krok vpřed:

Představuj si svůj nový výsledek, nový život. A udělej i fyzicky krok dopředu. Takhle fyzicky demonstruješ svůj záměr, že to myslíš vážně. Neohlížej se už zpět.

„Kupředu levá, zpátky ni krok!“ ☺

O co v tomto cvičení šlo?

Ve své mysli, ve svém srdci si vizualizovat pohyb vpřed a pak jej demonstrovat fyzicky, čili udělat krok. Je to pro tebe bláznivé? Přesto cítíš, jak se tím energie změnila, že?

Uvidíš, že se něco začne dít! Začnou se dít věci.

Mám výcvik konstelací a začínám s touto fantastickou metodou pracovat. Zajímá tě víc a chceš dostat víc informací k tématu, nebo se zúčastnit výhledově takového programu? Napiš mi a řeknu Ti o tom víc.

Líbil se vám článek? Podělte se s přáteli:
helena

Mgr. Helena Macková

Osobní kouč pro talent, kariéru a osobní štěstí
Personální konzultant pro firemní změny

Blog — koučink a osobní rozvoj

Každý si píšeme svůj příběh života. Veselý, šťastný, ponurý, hrdinský, temný, tragický, bojovný. Jaký příběh si píšeš ty? Líbí se ti, nebo ho chceš prožívat trochu jinak? Můžeš ho přepsat, poradím jak.

Něčeho se nám nedostávalo, něco nám chybělo. Absencí lásky, bezpečí, porozumění, ochrany a spol. vzniká „díra“, kterou lepíme, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Kde začíná náš úspěch? Začíná u naší matky a porodu. Zní to praštěně? A přesto, porod a následný vztah k matce ovlivňují naše pozdější úspěchy v práci a životě vůbec.

Věděli jste, že má na nás a náš život vliv až 7 generací nazpět? Uznání předků má zásadní vliv na to, jak v životě (ne)prosperujeme.

Kam dál? Vyberte co je vám nejbližší

Koučink, osobní rozvoj

Váš potenciál - naplňujete ho? Co kdyby pozitivní změny ve vašem životě probíhaly rychleji, efektivněji? Pořádný nádech a... pojďte se mnou odstranit bloky a nastartovat potřebné změny. Bude to intenzivní, ale zábavné a “téměř bezbolestné”!

VÍCE INFORMACÍ

Personalistika

Potřebujete (pře)nastavit firemní kulturu nebo organizační strukturu se vším všudy? Důkladný personální audit, postavit do latě personální procesy, vyladit komunikaci napříč celou firmou, zefektivnit pohovory, vyjasnit kompetence a klíčové pozice?

VÍCE INFORMACÍ

Školení

Nestůjte sami sobě v cestě - zapracujte na sebevědomí, sebepřijetí, na vztazích s ostatními. Leadership, ženský leadership, firemní kultura, personalistika v praxi… zapracujeme na tématu dle vaší volby - pokud se nebojíte být opravdu sami sebou.

VÍCE INFORMACÍ