Patříte do korporátního světa? Jste včelka Mája nebo Ovečka Shaun?

Pojďme si posvítit na to, kdo žije v korporátním lese.

Včelka Mája

Je aktivní, chytrá, snaživá a řídí. Ale proč je proboha taková rozumbrada? Všechno ví, na vše má svůj názor, všude byla. A pokud ne, tak nevadí, prostě nemusí být všude, beztak ví všechno o všem i tak. Rozdává rady, má nutkání druhým pomáhat, řídit je. Někdy se to zvrhne do rozdávání nevyžádaných rad. „Ježíši, ta je tááááák chytráááá … ať jde s těmi světonázory … víte kam!“ Ale dobře, musím uznat, že na tom, co říká, mnohdy něco je. Jen ta forma předávání informací někdy člověka pěkně štve.

Trubec Vilík

Čeká na pokyny. Dlouho přemýšlí, a až přijde ten správný čas, koná. Je to v zásadě pesimista. Nebo optimista? Loajální, oddaný, vysoké odborné znalosti, je na něj spolehnutí. Proboha, ale nemohl by být trochu rychlejší? Aktivnější? „Pomóóóóc, já usnu!“

Lišák

Mám na mysli lišku. Ne Pavla Lišku! Tento lišák je mazanej, chytrej, expert. Vyžene ze svého rajónu toho, kdo tam nemá co dělat. Moc dobře ví, jak si udělat život hezký. Nepředře se. Ví, jak si věci zařídit. „Ti nahoře“, jej mají rádi, protože „“. „Ti dole“ si říkají: „ať už chcípne!

Ovečka Shaun

Ovečka na vše odpovídá „béééé“. Zeptáte se na názor a odpověď je „béééé“. Řeknete ovečce, aby něco zařídila, a co udělá ovečka? Jde a řekne „béééé“. Miluji ovečku! Ovečka poslouchá a plní úkoly, ale asi se z ní brzy zblázním! Kde má názory? Proč sakra něco nedělá po svým? Bééééé!

Pozor, ovečka Shaun je jiný kalibr. Je s ní totiž i sranda! Je akční a taky svéhlavá, což přináší někdy druhým trénink trpělovosti, počítání v duchu do „deseti“, a nebo prostě nezřízené veselí. Do čeho se pustí, někdy vyjde (a někdy ne). Je to „upgradovaná“ ovečka.

Sova

Sovička má svůj čas. Je moudrá, má zhodnocené názory na světaběh, má potřebné informace, studnice znalostí a umí vše vhodně a ve správný okamžik použít. „Být tak někdy sovou!“ Jenže! „Nemohla by ta sova být sakra pružnější a být vzhůru i ve dne?“

Naspídovaná myš

Sice nemá křídla, ale lítá, to mi věřte. Je energická, srší nápady. Pořád někde šmejdí, zjišťuje informace, zařizuje. Je zvědavá a taky chce svým druhům pomoct. „ALE musí být pořád, sakra, takhle naspídovaná a pořád něco měnit? Já nechci sprintovat!“

Pučmeloun

Tento tvor má rád život, zejména ten svůj a své bříško. Nejspokojenější je, když má co jíst, pít a kde spát a pracovat. Stačí mu v zásadě málo. Je spokojený, a proto je s ním pohoda. Někdy až moc! „Musí být tak neohrabaný? Cooo? Trocha elegance by neškodila!“ Už vím, zavřeme Pučmelouna do sudu!

 

Poznáváte někoho? Jste v korporacích spokojení a šťastní nebo vám něco chybí? Někdo se cítí v korporaci jako „ryba ve vodě“, jiný se trápí a chodí si to do práce „odhákovat“. Pro koho je vhodná práce v korporacích a pro koho ne, napíšu někdy příště.

Zajímá vás toto téma? Pojďme diskutovat a hledat možnosti, jak být v práci a životě v pohodě.

 

POJĎTE DO TOHO!

Líbil se vám článek? Podělte se s přáteli:
helena

Mgr. Helena Macková

Osobní kouč pro talent, kariéru a osobní štěstí
Personální konzultant pro firemní změny

Blog — koučink a osobní rozvoj

Každý si píšeme svůj příběh života. Veselý, šťastný, ponurý, hrdinský, temný, tragický, bojovný. Jaký příběh si píšeš ty? Líbí se ti, nebo ho chceš prožívat trochu jinak? Můžeš ho přepsat, poradím jak.

Něčeho se nám nedostávalo, něco nám chybělo. Absencí lásky, bezpečí, porozumění, ochrany a spol. vzniká „díra“, kterou lepíme, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Kde začíná náš úspěch? Začíná u naší matky a porodu. Zní to praštěně? A přesto, porod a následný vztah k matce ovlivňují naše pozdější úspěchy v práci a životě vůbec.

Věděli jste, že má na nás a náš život vliv až 7 generací nazpět? Uznání předků má zásadní vliv na to, jak v životě (ne)prosperujeme.

Kam dál? Vyberte co je vám nejbližší

Koučink, osobní rozvoj

Váš potenciál - naplňujete ho? Co kdyby pozitivní změny ve vašem životě probíhaly rychleji, efektivněji? Pořádný nádech a... pojďte se mnou odstranit bloky a nastartovat potřebné změny. Bude to intenzivní, ale zábavné a “téměř bezbolestné”!

VÍCE INFORMACÍ

Personalistika

Potřebujete (pře)nastavit firemní kulturu nebo organizační strukturu se vším všudy? Důkladný personální audit, postavit do latě personální procesy, vyladit komunikaci napříč celou firmou, zefektivnit pohovory, vyjasnit kompetence a klíčové pozice?

VÍCE INFORMACÍ

Školení

Nestůjte sami sobě v cestě - zapracujte na sebevědomí, sebepřijetí, na vztazích s ostatními. Leadership, ženský leadership, firemní kultura, personalistika v praxi… zapracujeme na tématu dle vaší volby - pokud se nebojíte být opravdu sami sebou.

VÍCE INFORMACÍ