SVATÁ TROJICE pro harmonický život

Práce a osobní štěstí, rozum a duše v rovnováze. Ano, víte, že zásadním faktorem pro spokojený, úspěšný a harmonický život není jen dřít, dodržovat plány a harmonogramy. Nebo naopak jen meditovat a vznášet se na obláčku a čekat na zázrak. Ale…

CO je klíčové

Zejména pro vás, kteří uvažujete v extrémních pólových polohách buď v zajetí přísné logiky a rozumu, nebo naopak „pouze duše“?

Je to o nalezení svého vlastního úspěšného receptu na to, jak: 

  1. ve správných chvílích používat svůj rozum/mysl 
  2. ve správných chvílích se spojit se svou duší 
  3. tyto dvě veličiny ROZUM a DUŠI spojit dohromady

Ani jedno nemůže být bez druhého. Jistě, víme to, přesto to pořád neumíme. 

Co s tím? 

Podělím se s vámi o SVATOU TROJICI – 3 klíčové faktory

Tři klíčové faktory: ROZUM – DUŠE – SPOJIT DUŠI A ROZUM DOHROMADY.

1. Prvním klíčem je správně používat svůj ROZUM, LOGIKU A MYSL.

Naše mysl nás spojuje s naším tělem a díky němu konáme a tvoříme. Někdy jsme ovšem tak přísně v zajetí racia, své logiky, že se tím naopak blokujeme a omezujeme. Naše mysl tvoří pouze podle toho, co zná. Je omezená. Tohle je nezbytné si uvědomit. Jen tak nám nevytváří něco báječného a nového. Nemůže, když to nezná. Na druhou stranu, a to je báječná zpráva, je velmi výkonná.

Je třeba si být vědom síly a limitů mysli a správně s ní pracovat. Opírání se pouze o načtené a naučené (i když perfektně logické) formy je v mnoha případech fajn a velmi, velmi důležité. Potřebujeme to tak, protože nás to posouvá dál a koná! Ale někdy je to obrovský limit.

  • Pro vás, kteří jste příliš v raciu, podívejte se upřímně – jste tamm kde chcete být, nebo můžete být dál, ale prostě nevíte jak?
  • Pro vás, co naopak lítáte mimo hmotu, realitu, unášíte se sněním – možná je na čase přizvat do života i logické úvahy, postupy a… konat. Propisovat své sny do hmoty.

2. Druhým klíčem je, spojit se svou duší. 

Pro vás, co se držíte zuby nehty logiky, to zní nejspíš dost crazy a ezo. Přesto zkuste přijmout fakt, že EXISTUJÍ věci, co nás přesahují. Něco většího. Je to vlastně velmi jemné, křehké a neuchopitelné. Těžko uchopitelné slovy. Když ale uznáme tuto existenci a začneme se s ní spojovat, otevřou se nové dveře a možnosti. Takové, které jsme si dosud nebyli schopni uvědomit nebo rozumem vymyslet.

Je důležité a významné pochopit, že duše je to, co nás žene k našim snům a k naší smysluplnosti, co nás žene vpřed tvořit něco nového a báječného. Duše – když ji posloucháme a vnímáme a respektujeme – se pak propisuje do naší mysli.

3. Třetím klíčem je umění ze všech nejvyšší. Nebýt v zajetí ani jednoho: duše nebo rozumu. Mít duši a rozum v rovnováze. 

A správně a ve správných chvílích používat obojí. Pojit je dohromady. Protože! Duše nám pomáhá objevit, po čem doopravdy toužíme, jako by nám tvoří možnost. Rozum, až toto přijme, koná – přetaví to do akce, přepíše do hmoty. 

A je to! Jednoduché, že? ☺

Teď si možná říkáte, že je nemožné tohle vědomě ovládat. Záleží přece taky na aktuální náladě, příznivém počasí, dobrém zdraví, pohodě v rodině, solidním dostatku na účtě… Ale no tak. Je možné se vědomě k tomuto umění propracovat a vědomě s ním pracovat, postupně si ho přepsat do své přirozenosti tak, že na to začnete rovnou myslet. Vědomě si to pozorujte a pracujte s tím.

To půjde!

Dopřejte si zdravý luxus být sami sebou – jedině tak objevíte cestu ke svému životu a cíli. Dokážete víc, než si myslíte. Stačí spojit rozum a duši dohromady. Chcete aktuální situaci využít pro osobní růst? Ráda vás provedu.

Líbil se vám článek? Podělte se s přáteli:
helena

Mgr. Helena Macková

Osobní kouč pro talent, kariéru a osobní štěstí
Personální konzultant pro firemní změny

Blog — koučink a osobní rozvoj

Každý si píšeme svůj příběh života. Veselý, šťastný, ponurý, hrdinský, temný, tragický, bojovný. Jaký příběh si píšeš ty? Líbí se ti, nebo ho chceš prožívat trochu jinak? Můžeš ho přepsat, poradím jak.

Něčeho se nám nedostávalo, něco nám chybělo. Absencí lásky, bezpečí, porozumění, ochrany a spol. vzniká „díra“, kterou lepíme, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Kde začíná náš úspěch? Začíná u naší matky a porodu. Zní to praštěně? A přesto, porod a následný vztah k matce ovlivňují naše pozdější úspěchy v práci a životě vůbec.

Věděli jste, že má na nás a náš život vliv až 7 generací nazpět? Uznání předků má zásadní vliv na to, jak v životě (ne)prosperujeme.

Kam dál? Vyberte co je vám nejbližší

Koučink, osobní rozvoj

Váš potenciál - naplňujete ho? Co kdyby pozitivní změny ve vašem životě probíhaly rychleji, efektivněji? Pořádný nádech a... pojďte se mnou odstranit bloky a nastartovat potřebné změny. Bude to intenzivní, ale zábavné a “téměř bezbolestné”!

VÍCE INFORMACÍ

Personalistika

Potřebujete (pře)nastavit firemní kulturu nebo organizační strukturu se vším všudy? Důkladný personální audit, postavit do latě personální procesy, vyladit komunikaci napříč celou firmou, zefektivnit pohovory, vyjasnit kompetence a klíčové pozice?

VÍCE INFORMACÍ

Školení

Nestůjte sami sobě v cestě - zapracujte na sebevědomí, sebepřijetí, na vztazích s ostatními. Leadership, ženský leadership, firemní kultura, personalistika v praxi… zapracujeme na tématu dle vaší volby - pokud se nebojíte být opravdu sami sebou.

VÍCE INFORMACÍ