Dobrá máma nebo výkonná manažerka?

Jste úspěšná žena s rozjetou kariérou. Chcete vše zvládnout skvěle jako vždy. Svou rodinu s prací sladit dokonale jak vínové koktejlky s krémovými lodičkami.

Co je správně – obojí!

Zažívám to na koučinku běžně – úspěšná žena řeší zdánlivě neřešitelnou rovnici “vysoký post v práci – malé dítě doma”. Nechce přijít ani o jedno, protože mateřství i práce ji naplňují. Nechce v práci myslet na své “odložené” dítě, ale také si neumí představit sama sebe celý den doma výhradně v roli babysitterky. Ať se rozhodne pro jakoukoli z těchto variant, doprovázejí to výčitky svědomí – jsem špatná máma, jsem kariéristka, jsem…

Případ Marika

Spokojená (úspěšná) Marika byla dobře vydělávající členka vyššího managementu nadnárodní firmy. Manžel také na všech frontách za jedna, takže když se plánovaně narodila Dominika, svět nemohl vypadat růžověji. Marika si v duchu sestavila akční plán, jak začne znovu pracovat krátce po porodu díky zkrácenému úvazku. Z home officu bude na dálku řídit svůj tým s malou Dominikou dřímající nebo hrající si v postýlce. A resty dohoní, jakmile přijde manžel z práce a předá mu miminko. Krása! Hm… Po pár měsících reality – kdy jí došlo, že její miminko rozhodně nespí tolik, jak slibovaly brožury, a manžel kvůli náročnému projektu nedorazí domů dřív než v 7 večer – přišla hluboká krize. JSEM NESCHOPNÁ!! Můj muž mi nepomáhá, jsem v tom sama! To byly její nejčastější pocity. Pracovala po nocích, takže si pořádně neodpočinula celé měsíce. Stala se z ní podrážděná, hádavá fúrie, což ji jen víc stresovalo… a pak vypovědělo službu i tělo a dostavily se vleklé zdravotní problémy. A Marika konečně pochopila, že opravdu není možné zvládnout tímto způsobem všechno a sama a na 200 %.

 

Ženy a kariéra

Stop, nebuďte Marika, zastavte se, nádech, výdech. Slaďte své role bravurně jako svůj šatník.

 

Ženské DESATERO jak sladit osobní a pracovní život s elegancí top modelky

  • Uvědomte si, co doopravdy chcete a proč. Upřímně si přiznejte barvu a napište si třeba na papír odpověď na otázku “co chci, po čem toužím”.
  • Definitivně se přestaňte srovnávat (s kamarádkami, známými na Facebooku i celebritami v médiích – nevíte, jaký šik babiček a placených chův mají v zádech).
  • Hledejte a dovolte si svou vlastní, originální, autentickou cestu – nejste ničí kopie a ani jí být nechcete! (Tj. čeká vás zapracovat na sebevědomí & sebejistotě).
  • Odstraňte z hlavy bloky, co vám brání jít originální cestou. Jak se to podaří, směle a s důvěrou se po ní pusťte – v cíli vás čeká vaše pravé JÁ a také dny, kdy stíháte bez jazyka na vestě.
  • Vědomě si užívejte dennodenní úspěch. Máte proč – ne každému se přece podaří být sám sebou ve všech oblastech!
  • Rozdělte spravedlivě svůj čas mezi práci, rodinu a SEBE! (Ne, není to sobectví ale zdravý rozum.)
  • Uvědomte si a akceptujte, že den má “jen” 24 hodin – a ty musíte zdravě rozdělit. Nepracujte po nocích! Nejde vykouzlit 30hodinový den, prostě nejde. Jednou se zkrátka věnujete jedné oblasti více než jiné, příště to vyměníte.
  • Investujte do seberozvoje, neustrňte. Kdo se průběžně rozvíjí, průběžně cítí uspokojení.
  • Investujte do zdraví svého těla – značka “pravidelně”! Jóga nebo tenis, každodenní procházka lesem… to už je na vás.
  • Plus ryze praktické tipy pro svatou čtyřku domácnost + potomci + práce + partnerský vztah aneb DELEGUJTE: Dopřejte si chůvu, paní na úklid. Neodhánějte nabídky pomoci rodiny a přátel – nechtějí vám dokázat, že jste neschopná, když jejich pomoc přijmete. Mají vás rádi, to proto chtějí pomoci.

Základem (i cílem) je být spokojený se sebou a svým životem. Pak půjde vše. Chcete to probrat na osobním koučinku?

Pojďte do toho!

Líbil se vám článek? Podělte se s přáteli:
helena

Mgr. Helena Macková

Osobní kouč pro talent, kariéru a osobní štěstí
Personální konzultant pro firemní změny

Blog — koučink a osobní rozvoj

Každý si píšeme svůj příběh života. Veselý, šťastný, ponurý, hrdinský, temný, tragický, bojovný. Jaký příběh si píšeš ty? Líbí se ti, nebo ho chceš prožívat trochu jinak? Můžeš ho přepsat, poradím jak.

Něčeho se nám nedostávalo, něco nám chybělo. Absencí lásky, bezpečí, porozumění, ochrany a spol. vzniká „díra“, kterou lepíme, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Kde začíná náš úspěch? Začíná u naší matky a porodu. Zní to praštěně? A přesto, porod a následný vztah k matce ovlivňují naše pozdější úspěchy v práci a životě vůbec.

Věděli jste, že má na nás a náš život vliv až 7 generací nazpět? Uznání předků má zásadní vliv na to, jak v životě (ne)prosperujeme.

Kam dál? Vyberte co je vám nejbližší

Koučink, osobní rozvoj

Váš potenciál - naplňujete ho? Co kdyby pozitivní změny ve vašem životě probíhaly rychleji, efektivněji? Pořádný nádech a... pojďte se mnou odstranit bloky a nastartovat potřebné změny. Bude to intenzivní, ale zábavné a “téměř bezbolestné”!

VÍCE INFORMACÍ

Personalistika

Potřebujete (pře)nastavit firemní kulturu nebo organizační strukturu se vším všudy? Důkladný personální audit, postavit do latě personální procesy, vyladit komunikaci napříč celou firmou, zefektivnit pohovory, vyjasnit kompetence a klíčové pozice?

VÍCE INFORMACÍ

Školení

Nestůjte sami sobě v cestě - zapracujte na sebevědomí, sebepřijetí, na vztazích s ostatními. Leadership, ženský leadership, firemní kultura, personalistika v praxi… zapracujeme na tématu dle vaší volby - pokud se nebojíte být opravdu sami sebou.

VÍCE INFORMACÍ