Rok 2017 bude můj a dám si kávu na Marsu. A vy?

Udělejte si svůj plán na rok 2017. Stanovte si své cíle tak, aby měly pro vás osobně smysl a dostali jste se opravdu až na konec.

Bez svého cíle a záměru se nikam daleko nedostaneme

Právě teď je ideální čas to změnit. Teď v lednu. V měsíci, kdy se uzavírá loňský rok, dělá se účetní uzávěrka, daně, dolaďuje se firemní strategie na rok 2017… a mnoho z nás dělá i osobní roční předsevzetí, které nám obvykle nevydrží moc dlouho.

Důvody, které vedou k tomu, že nedojdeme do svého cíle

 • Naše cíle nejsou realistické. Jsou příliš ambiciózní a spíše patří do škatulky přání než cílů
 • Vlastně je tak úplně nechceme splnit – vnitřně s nimi nejsme plně ztotožněni (např. mám plán, že 1x za týden si domluvím pracovní schůzku s novým klientem a necítím se na to. Vím, že se „hecnu“ jen 1x za 2 týdny…nebo: budu běhat min. 3x týdně a přitom jsem schopen jít běhat 1x za týden)
 • Cíle jsou příliš roztříštěné. Mnoho cílů nebo směrů na ráz. Mysl a naše podvědomí pak neví, na co se přesně soustředit
 • Nevíme, co přesně chceme

 

Jak cíle mají vypadat, abychom si je reálně splnili?

Naše cíle mají být především:

 • Smysluplné (jen a jen pro vás). Zaměřte pozornost na to, co je pro vás osobně opravdu důležité. Např. budu posilovat své vztahy s okolím.
 • Jasné. Např. budu se více druhým otevírat, tj. budu aktivní ve vztazích
 • Konkrétní, co nejvíce přesné . Např. 1x za měsíc půjdu na kafe s někým, s kým chci a s kým schůzku dlouho odkládám

Cíle už máme. Jak s nimi pracovat?

 • Stanovte si své cíle a záměry na rok 2017, ideálně pro všechny vaše důležité oblasti:
  • vztah k sobě
  • vztah k partnerovi
  • vztah k dalším lidem
  • práce
  • zdraví
  • peníze
 • Své cíle si někam zaznamenejte. Např. do deníčku nebo do nějaké „apky“
 • Průběžně (např. 1x za měsíc nebo za 2 měsíce) kontrolujte, zda „svůj plán plníte“

Tip – ukázka, jak takový plán může vypadat

 

Závěrem

Věřte svému přání a své intuici. Důvěřujte sami sobě. Nenechejte se odradit stanoviskem, že něco nejde, nemáte na to dostatek času a energie. Nebo, „nedej bože“ – uděláte to až příští měsíc. Inklinujete-li k tomuto nešvaru, položte si tuto otázku: „můj vztah sám k sobě mám na stupnici 0-10 – kde? 0=katastrofa, 10 = ideál, jsem pro sebe nejdůležitější, miluju se…)

Jsou to Vaše cíle. Váš život.

Nevíte si rady se svým záměrem, čeho přesně chcete dosáhnout a jakým způsobem?

Přestaňte si lámat hlavu, co s tím. Profesionální pohled zvenku dokáže objevit nečekané souvislosti a nabídnout jednoduchá a přitom efektivní řešení – zvedněte sluchátko a domluvte si se mnou osobní schůzku.

Jsem připravena vám pomoci

 

Přeji hodně zábavy a skvělý rok 2017!

Srdečně zdraví,
Helena Macková

Líbil se vám článek? Podělte se s přáteli:
helena

Mgr. Helena Macková

Osobní kouč pro talent, kariéru a osobní štěstí
Personální konzultant pro firemní změny

Blog — koučink a osobní rozvoj

Každý si píšeme svůj příběh života. Veselý, šťastný, ponurý, hrdinský, temný, tragický, bojovný. Jaký příběh si píšeš ty? Líbí se ti, nebo ho chceš prožívat trochu jinak? Můžeš ho přepsat, poradím jak.

Něčeho se nám nedostávalo, něco nám chybělo. Absencí lásky, bezpečí, porozumění, ochrany a spol. vzniká „díra“, kterou lepíme, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Kde začíná náš úspěch? Začíná u naší matky a porodu. Zní to praštěně? A přesto, porod a následný vztah k matce ovlivňují naše pozdější úspěchy v práci a životě vůbec.

Věděli jste, že má na nás a náš život vliv až 7 generací nazpět? Uznání předků má zásadní vliv na to, jak v životě (ne)prosperujeme.

Kam dál? Vyberte co je vám nejbližší

Koučink, osobní rozvoj

Váš potenciál - naplňujete ho? Co kdyby pozitivní změny ve vašem životě probíhaly rychleji, efektivněji? Pořádný nádech a... pojďte se mnou odstranit bloky a nastartovat potřebné změny. Bude to intenzivní, ale zábavné a “téměř bezbolestné”!

VÍCE INFORMACÍ

Personalistika

Potřebujete (pře)nastavit firemní kulturu nebo organizační strukturu se vším všudy? Důkladný personální audit, postavit do latě personální procesy, vyladit komunikaci napříč celou firmou, zefektivnit pohovory, vyjasnit kompetence a klíčové pozice?

VÍCE INFORMACÍ

Školení

Nestůjte sami sobě v cestě - zapracujte na sebevědomí, sebepřijetí, na vztazích s ostatními. Leadership, ženský leadership, firemní kultura, personalistika v praxi… zapracujeme na tématu dle vaší volby - pokud se nebojíte být opravdu sami sebou.

VÍCE INFORMACÍ