Síla afirmací aneb Pojďte si dovolit létat

Síla a moc vizí, přání, afirmací aneb Koncept DOVOLIT SI. Pojďme létat.

Máme po adventu, prožíváme vánoční čas. Je magický, ať už Vánoce milujete nebo ne. Blíží se konec roku a hodně bilancujeme. Vyhodnocujeme, jak se nám daří, dařilo – v práci, v osobním životě. Jak nám jdou vztahy s druhými a taky sami se sebou. Jsme na správné životní cestě, nebo jsme zůstali trčet někde na vedlejší koleji? Sníme o tom, co by mohlo být. 

Sníte? Sněte! 

Bez přání a snů se nic skvělého a nového neuděje. Je mnoho výzkumů a chytrých knih na téma, jak svůj život aktivně ovlivňovat.

Jak ovlivnit svůj život ve zkratce

Myslíme a tím tvoříme (svou) realitu. To, jak myslíme – ať už pozitivně nebo negativně bez rozdílu – se nám po čase zhmotňuje. Opravdu. Tedy co máme v mysli, se nám děje v reálu – ať chceme nebo ne. Proto je důležité svou mysl a vědomí posunovat a ovlivňovat – a tím si rozšiřovat a ovlivňovat svou realitu.

Zajímá vás téma do hloubky? Doporučuji knihu Vadima Zelanda – Ovlivňování reality, tvorba skutečnosti. Nebo Moc versus síla, Skrytí činitelé určující lidské chování od Davida Hawkinse.

Malý tip jak na to

Napište si svůj život, jaký ho chcete mít. Zapomeňte na zábrany, limity. Třeba v podobě vět – afirmací. Nebo jako osobní „mantry“. Ty si každý den říkejte a „prožívejte“. Vžívejte se do pocitů, jaké byste měli, kdyby to už bylo. Dělejte, že už je to skutečné. 

Říkejte si to denně 10-15 minut. Nemusíte tím spálit celý den, prostě tak dlouho, až se to bude dít. Pak uvidíte, že to funguje. A co funguje, to dělám, že! Have a fun. Netřeba to brát smrtelně vážně. Vždyť si dyzajnujete hezký život a ten chcete, aby byl v pohodě, abyste ho žili s lehkostí.

Než se do toho všeho pustíte, pracujte s konceptem „DOVOLIT SI“.

Koncept „dovolit si“

U všeho, co chcete mít, zkuste myslet tímto způsobem. Každý si najděte svá slova a styl. Někomu třeba nesedí „zasloužím si“, ale přijde mu okay „dovolit sám sobě”:

Dovoluji sám/sama sobě (mít to a tamto). Dovoluji světu (to mít) – aby se to dělo. Zasloužím si to. Děje se to… Beru si to / přijímám to. Mám to – děje se mi to.

Ukázka „mantry“:

Osobní

 • Jsem skvělý/á, jsem úžasný/á, každá má buňka září zdravím a pozitivními vibracemi.
 • Pouštím si do života lásku k sobě a lásku druhých lidí. (A dovoluji si to se vším všudy, aby to bylo vidět mnou i okolím.)
 • Přijímám změny, můžou se dít a je to v pořádku. Kráčím po své životní cestě.
 • Plním si své sny.
 • Respektuji své tělo a starám se o sebe. Jsem fit duševně i fyzicky.

Pracovní

 • V byznysu se mi daří a úspěch jde vidět a šíří se. (Dovoluji si, aby byl můj úspěch vidět.)
 • Dělám svou práci srdcem, naplno a věřím si.
 • Můj byznys stále roste a rozvíjí se i mimo hranice ČR.
 • Úspěch v byznysu mi dává více volného času a peněz.
 • Můj pracovní tým je spokojený, zúčastněný a vytváří nové hodnoty.

Partnerské

 • Síly se vzájemně spojují a násobí.
 • Prožíváme společné chvíle a vzájemně se doplňujeme.
 • Hledáme nová poznání a aktivity i v intimním životě.
 • Povídáme si, relaxujeme.
 • Doma panuje humor, zábava, vzájemná úcta, respekt, láska a podpora.
 • Máme harmonické vztahy všichni mezi sebou – my, děti i rodiče.
 • Partner/ka mě v mnoha pohledech motivuje, inspiruje a táhne nahoru.

Prosba pro vás na závěr

Tohle je fakt důležité: dovolte si být tím, kým jste. Dovolte si být tím, kým být můžete.

 

Líbil se vám článek? Podělte se s přáteli:
helena

Mgr. Helena Macková

Osobní kouč pro talent, kariéru a osobní štěstí
Personální konzultant pro firemní změny

Blog — koučink a osobní rozvoj

Každý si píšeme svůj příběh života. Veselý, šťastný, ponurý, hrdinský, temný, tragický, bojovný. Jaký příběh si píšeš ty? Líbí se ti, nebo ho chceš prožívat trochu jinak? Můžeš ho přepsat, poradím jak.

Něčeho se nám nedostávalo, něco nám chybělo. Absencí lásky, bezpečí, porozumění, ochrany a spol. vzniká „díra“, kterou lepíme, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Kde začíná náš úspěch? Začíná u naší matky a porodu. Zní to praštěně? A přesto, porod a následný vztah k matce ovlivňují naše pozdější úspěchy v práci a životě vůbec.

Věděli jste, že má na nás a náš život vliv až 7 generací nazpět? Uznání předků má zásadní vliv na to, jak v životě (ne)prosperujeme.

Kam dál? Vyberte co je vám nejbližší

Koučink, osobní rozvoj

Váš potenciál - naplňujete ho? Co kdyby pozitivní změny ve vašem životě probíhaly rychleji, efektivněji? Pořádný nádech a... pojďte se mnou odstranit bloky a nastartovat potřebné změny. Bude to intenzivní, ale zábavné a “téměř bezbolestné”!

VÍCE INFORMACÍ

Personalistika

Potřebujete (pře)nastavit firemní kulturu nebo organizační strukturu se vším všudy? Důkladný personální audit, postavit do latě personální procesy, vyladit komunikaci napříč celou firmou, zefektivnit pohovory, vyjasnit kompetence a klíčové pozice?

VÍCE INFORMACÍ

Školení

Nestůjte sami sobě v cestě - zapracujte na sebevědomí, sebepřijetí, na vztazích s ostatními. Leadership, ženský leadership, firemní kultura, personalistika v praxi… zapracujeme na tématu dle vaší volby - pokud se nebojíte být opravdu sami sebou.

VÍCE INFORMACÍ